HAKKIMIZDA

Doç. Dr. M. Cüneyt Özmen

Göz benim dünyam!

1980 yılında Ankara’da doğan Dr. Özmen, 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda başladığı göz hastalıkları ihtisasını 2010 yılında tamamladı.

2011 yılı Ocak ayında Devlet hizmet yükümlülüğü görevi için Kahramanmaraş Yenişehir Devlet Hastanesi’nde çalışmaya başladı. 2012 yılında Uluslararası Oftalmoloji Konseyi (ICO- International Council of Ophthalmology) sınavlarına girerek Uluslararası Oftalmoloji Konseyi Üyesi (FICO- Fellow of International Council of Ophthalmology) olmaya hak kazandı.

Kahramanmaraş ilinde Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde ilk defa vitrektomi cerrahisi uygulayarak retina hastalıklarının (diabetik retinopati, traksiyonel retina dekolmanı, yırtıklı retina dekolmanı, travma, göz içi yabancı cisim, maküla deliği, epiretinal membran…) cerrahi tedavisini gerçekleştirmeye başladı.

Yine Prematür retinopatisi (ROP) için laser ve enjeksiyon tedavisini bölgede ilk defa gerçekleştirdi. Çalışmaları nedeniyle 2013 yılında Sağlık Bakanlığının vermiş olduğu "Yılın Doktoru" ödülüne layık görüldü.

2013 yılından bu yana Gazi Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Gazi Üniversitesinde özellikle kornea ve oküler yüzey alanında çalışmakta; kuru göz, keratokonus hastalığının tıbbi ve cerrahi tedavisi, kontakt lens ve kornea nakli ile ilgilenmektedir. Gazi Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’na bağlı yenilenmiş Refraktif Cerrahi Biriminde excimer laser ile refraksiyon kusurlarının düzeltilmesine başlamıştır.

2013 yılında lameller kornea cerrahisi araştırmaları ile ünlenmiş Dr. Melles’in yanında çalışmıştır ve o tarihten bu yana ön ve arka lameller kornea nakilleri (DALK ve DMEK) yapmaktadır. 2018 yılında Tufts Medical Center, Department of Ophthalmology, Center for Translational Ocular Immunology laboratuarında (Boston, ABD) Dr. Pedram Hamrah ile birlikte 1 yıl süre ile araştırma görevinde bulunmuştur.

2019 yılında Doçent ünvanı alan Dr. Özmen halen Gazi Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı'nda özellikle kornea, glokom, katarakt ve refraktif cerrahi, alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.